YEMEN ZIRHI
YEMEN ZIRHI

Yemen Zırhı (YMNZRH001210)

İndirim Oranı : %19 İndirim
Fiyat : ₺400,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺325,00(KDV Dahil)

Akik Taşı üzerine işlenmiş, Hilye-i Şerif (Şerefli Görüntü) Yemen Zırhı Kolye

:

YEMEN ZIRHI/HİLYE-İ ŞERİF(ŞEREFLİ GÖRÜNTÜ) FAZİLETLERİ & AKİK TAŞI ÖZELLİKLERİ

  1. AKİK TAŞI VE ÖZELLİKLERİ
  •  YAPISAL ÖZELLİKLERİ

 Taşların sırrı, şahı "Ölümsüz Taş", "Yemen Taşı" adlarıyla şan bulmuştur. Akik taşı, eski çağlardan beri süs eşyası, mücevher, bazen de olumsuz enerjilere karşı koruyucu etmen olarak kullanılır. Bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş bir yapıya sahiptir.

İsmi Sicilya'da bulunan Ancates Nehri'nden almıştır. Agat veya Akik olarak ünlenen taşlar kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karşımı renklerdir. Peygamber Efendimiz (S.A.V) akik taşlı bir yüzüğü mühür olarak kullanmıştır. Akik taşına kimileri "Ateş Taşı" ya da "Gezgin Taşı" derler.

  •  YARARLARI

-Taşıyanı tehlikeden korur, uyumsuzluklarına son verir.

-Uykusuzluğa, korkaklığa, karabasana, nazara ve hatta metabolizmanın düzgün çalışmasına faydası vardır.

-Akıl ve mantık gücünü geliştirir.

-Tansiyonu dengeler. Özellikle düşük tansiyonu normal seviyelere getirir.

-Nazara karşı koruma sağlar. Zira ilk bakış için dikkat çekici özellik taşır.

  • HİLYE-İ ŞERİF VE FAZİLETLERİ.
  • HİLYE-İ ŞERİF(ŞEREFLİ GÖRÜNTÜ) 

Peygamberimizin boyu ne çok kısa, ne de çok uzundu, orta boyluydu. Ne kıvırcık kısa ne e düz uzun saçlıydı; kıvırcıkla düz arasında idi. Yuvarlak yüzlü, duru beyaz tenli, iri ve siyah gözlü, uzun kirpikliydi. İri kemikli ve geniş omuzluydu. Göğsü ortadan karnına kadar kılsızdı. İki avucu ve tabanları dolgundu.

Yürüdüğü zaman, sanki yokuş aşşağı iner gibi rahatlıkla ilerlerdi. Sağına ve soluna baktığında bütün vücuduyla dönerdi. İki omuzu arasında "nübüvvet mürü" vardı. Bu onun son peygamber oluşunun nişanesi idi. O, insanların en cömert gönüllüsü, en doğru sözlüsü, en yumuşak huylusu, en arkadaş canlısıydı. Kendilerini ansızın görenler, heybeti karşısında sarsılırlar fakat üstün vasıflarını bilerek sohbetinde bulunanlar ise, O'nu her şeyden çk severlerdi.

  • FAZİLETLERİ

Peygamber Efendimiz (S.A.V) dünyadan ahirete göç edecekleri zaman ahab-ı kiram "Ya Resulallah, senden sonraya kalıp da cemalini göremezsek alimiz nice olur?" diye ağlaştılar. Sonra kızı Hz.Fatma boynuna sarılıp "Ey Babacığım! Senin cemalini göremeyeceğiz halimiz nice olur?" diye ağladı. O zaman Resulullah Efendimiz şu sözleri söyledi: Ey kızım Fatma, Ashablarım geliniz. Size vücudumun cevmini yazdırayım. Beni görmek istediğiniz vakit okuyup yüzünüze sürün, hemen beni gmrüş gibi olursunuz. Ben dahi sizden razı olurum. Her kim ümmetimden olup da beni görmek istediği vakit okuyup yüzüne sürerse cehennem ona haram olur.

Her kim onları yükseğe kaldırıp bakarsa ve bana muhabbetle bağlanırsa Allah-u Teala ona cehennemi haram kılar, o kişi kabir azabından emin olur. Mahşer günü çıplak olarak haşre girmez. Sırat köprüsünden yıldırım gibi geçer ve benimle birlikte cennete girer. O kişi yönetici ise muradına erer. Allah-u Teala ona düşmanlarına karşı yardım eder. Bütün şeytanların şerrinden korur. Her korkusundan emin olur. Her kim bunları yanında taşırsa Allah-u Teala And Cennetlerini ona konak yapar.

Ülemanın beyanına göre, içinde Peygamber Efendimiz (S.A.V)'in cemal-i şerifi bulunan eve felaket uğramaz. Şeytan ve fakirlik girmez, ateşte yanmaz. Üzerinde taşıyan kişi her türlü musibetten korunur. Ömür ve devleti uzun olur. Ahiret belalarından emin olur. Her ne niyetle kırk gün okursa muradı hasıl olur. Ölümden sonra kafesine koyulan kabir azabı görmez. Yetmiş melek ona dueder ve istiğfar eder.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR